Vaizdo stebėjimo sistemų įrengimas

Šiandien kone kiekvienas naujai statomo ar renovuojamo namo savininkas pagalvoja apie vaizdo stebėjimo sistemos įrengimą. Dar visai ne senai, gal prieš trejetą matų, atrodė, kad užtenka tiesiog turėti vaizdo stebėjimo kamerą lauke kuri kiaurą parą įrašinėją vaizdą. Šios, senesnės kartos sistemos, neturėjo dirbtinio intelekto, kuris galėtų analizuoti grėsmes ar saugumo pažeidimus dėl šios priežasties sistema negalėjo užkirsti kelio nusikaltimui, o tiesiog buvo nebilus stebėtojas liudijantis nusikaltimo faktą. Verslo objektai galėjo sau leisti nusisamdyti apsaugos darbuotoją kuris stebėti kameroje vykstantį vaizdą ir taip reaguoja į situacijas.

Tobulėjant ir pingant technologijoms, kameros ir įrašymo įrenginiai buvo pradėti gaminti su pakankamai galingais mikroprocesoriais. Šios sistemos pagal suprogramuotą dirbtinio intelekto sistemą geba analizuoti ir interpretuoti fiksuojamą vaizdą. Atėjo išmanų vaizdo stebėjimo sistemų era.

Viena iš tokių sistemų yra Hikvision AcuSence technologija. AcuSence paremtos Išmanios vaizdo stebėjimo kameros geba atskirti žmogų ar automobilį nuo kitų judančių objektų.

Aukštesnės klasės išmanūs vaizdo įrašymo įrenginiai taip pat gali turėti AcuSence technologiją. Naudojant šiuos įrenginius vaizdo stebėjimo sistemą galima komplektuoti su paprastesnėmis kameromis be dirbtinio intelekto. Šiuo atveju vaizdo analizė ir vertinimas yra atliekamas pačiame įrašymo įrenginyje. Renkantis įrašymo įrenginį būtinai atkreipkite dėmesį su kokiu kamerų skaičiumi dirbtinis intelektas gali susidoroti. Tai reiškia kad ne visos į sistemą pajungtos kameros bus vertinamos dirbtinio intelekto. Šis apribojimas atsiranda dėl įrašymo įrenginio procesoriaus galios ribojimo.

Kaip išmanių vaizdo sistemų įrengimas atliekamas išmaniuosiuose namuose? Iš esmės mes panaudojame vaizdo stebėjimo sistemos dirbtinio intelekto siunčiamus signalus namo perimetro apsaugai. Kaip tai veikia? Tuo metu kai šeimininkų nėra namuose yra įjungiama viso namo apsaugos sistema. Nuo šios akimirkos namo apsaugos sistema stebi pranešimus iš vaizdo stebėjimo sistemos. Jeigu įjungus apsauga, koks nors automobilis ar žmogus kertą apibrėžtą virtualų apsaugos lauką, suveikia namų signalizacija. Apie saugumo pažeidimą siunčiamas pranešimas saugos tarnybai, bei kitiems atsakingiems asmenims. Tokiu būdu kameros ne tik fiksuoja bet ir aktyviai reaguoja į galima saugumo pažeidimą. Lygiai tuo pačiu principu kaip lauke gali būti įrengtas ir išmanus vidaus patalpų stebėjimas. Vidaus patalpų stebėjimas tampa aktualus dėdeliuose sandėliuose, kur tradiciniai apsaugos sistemos davikliai gali neparėpti viso, reikiamo saugoti ploto. Apskritai tinkamas vaizdo stebėjimo sistemų įrengimas reikalauja patirties bei išmanymo šioje srityje.

Jei ketinate patys įsirengi vaizdo stebėjimo sistemą pagalvokite apie šias dažniausiai daromas klaidas:

  1. Parinkite tinkamą vaizdo stebėjimo kamerų raišką. Jei norite iš 30 metrų atstumo perskaityti automobilio numerius pasirinkite kameras su nemažesne kaip 5 MP skiriamąja geba. Ir priešingai, jei jums reikalingas tik bendras vaizdas galite rinktis pigesnes kameras su mažesne geba.
  2. Jei jums būtinas vaizdo fiksavimas tamsoje, rinkitės kameras su naktiniu IR (infraraudonųjų spindulių) pašvietimu. Pasitikslinkite kameros specifikacijoje kokiu atstumu IR šviestuvas gali apšviesti vaizdą. Taip pat montuojant kamerą su IR šviestuvu įsitikinkite, kad arti kameros nėra jokio objekto nuo kurio galėtų atsispindėti IR spinduliai taip apakinant pačią kamerą.
  3. Montuojant kameras laike būtinai naudokite kokybiškas vandeniui atsparias jungtis. Priešingu atveju lauke sumontuota kamera gali nustoti veikti po kelių mėnesių.
  4. Naudokite kokybiškus kabelius. Ypatingai tai yra aktualu kameras montuojant lauke. UV spinduliams ne atsparus kabelis su aižės jau po pirmos žiemos. Laukio instaliacijoms naudokite laukui skirtą kabelį, pageidautina su gėliniu užpildu.
  5. Renkantis įrašymo įrenginį atsižvelkite į ateities perspektyvas. Galbūt ateityje norėsite susimontuoti papildomas kameras. Dėl šios priežasties pasirinkite įrašymo įrenginį kuris galės aptarnauti ne tik šiandien reikalingas kameras bet ir turės vietos dar kelioms papildomoms kameroms ateityje.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu