Elektra valdomos romanetės

Šiuolaikinės architektūros tendencija gyvenamuosiuose namuose yra aukštos patalpų lubos, atriumai, dideli masyvūs langai. Su aukštomis lubomis atsiranda ir ilgos romanetės, kurias ranka atitraukti ir užtraukti tampa nedideliu iššūkiu. Patyręs interjero dizaineris apie būsimą romanečių naudojimo problemą praneš klientui iš anksto. Dizaineris žinos, kad klientas gyvens ne vizualizacijos paveiksliuke, bet tikruose namuose, kuriuose romanetes atitraukti ir užtraukti kasdien teks patiems. Tokioje situacijoje pagelbės elektra valdomos romanetės. Elektra valdomos romanetės visada bus lengvai atitraukiamos ir užtraukiamos vieno mygtuko paspaudimu. Šio tipo romanetės gali būti valdomos tiek mygtukais, tiek ranka. Lengvai timptelėjus romanetės kraštą, romanečių variklio viduje esanti elektronika reaguoja į išorinę jėgą ir duoda komandą romanetes atitraukti arba užtraukti. Elektra valdomos romanetės gali būti tiek paprastos, tiek ir išmanios.

Elektra valdomos išmanios romanetės gali būti valdomos balsu arba išmaniuoju įrenginiu. Šio tipo romanetes integravus į išmanaus namo sistemą, jos tampa vieningos namo ekosistemos dalimi. Tokia integracija suteikia daug platesnes romanečių taikymo galimybes. Jei paprastuose, neišmaniuose namuose, romanetės naudojamos tik kaip apsauga nuo saulės ir šviesos, tai išmaniuosiuose namuose romanetės tarnauja kaip žadintuvas, apsauga nuo saulės ir šviesos arba kaip priemonė, pritraukianti aplinkinių dėmesį, suveikus apsaugos sistemai. Kaip tai atrodo realiame gyvenime. Įsivaizduokite savo rytą išmaniame name. Dar prieš suskambant žadintuvui, kambaryje ima ryškėti šviesa. Lėtai pakyla romanetės, kambarį pripildydamos pirmaisiais saulės spinduliais. Visai priartėjus laikui keltis, išmanaus namo garso sistema ima groti Jūsų mėgstamą ryto grojaraštį. Arba įsivaizduokite situaciją, kai išvykstate iš namų. Dar prieš užveriant namų duris, spustelėjus jungtuką „Viso gero“, visuose namuose išjungiama šviesa, išjungiama muzika, nuleidžiamos visų kambarių romanetės, taip apsaugodamos namus nuo perkaitimo ar svetimų akių. Jei įvyktų taip, kad į Jūsų namus būtų įsibrauta, visuose namuose imtų mirgėti šviesos, būtų pakeltos visos namuose esančios išmanios elektra valdomos romanetės, namas taptų labai gerai matomas iš išorės. Taip besirutuliojantis įvykių scenarijus tikrai nustebintų įsibrovėlius. Visi šie išvardinti scenarijai įmanomi tik todėl, kad romanetės tapo išmanaus namo dalimi, kurią buvo galima panaudoti ne vien tik pagal pagrindinę paskirtį.

Renkantis elektra valdomų romanečių sistemą, labai svarbu išsirinkti tokius gaminius, kurie turėtų galimybę būti valdomi trečiosios šalies, t. y. išmanaus namo sistemos. Jei pardavėjai Jums pasiūlys romanetes, kurios bus valdomos radijo bangų pulteliu, būtinai pasiteiraukite, ar romanetes taip pat bus galima valdyti išmanaus namo sistemos pagalba. Specifikacijų prasme, romanetės turi turėti galimybę būti valdomos sausu kontaktu, faze arba RS485 protokolu. Kai kurios išmanaus namo sistemos palaiko ir romanečių valdymą IFTTT protokolu. Bet kuriuo atveju besirenkant romanetes išmaniam namui, būtina pasitarti su išmanaus namo rangovais. Jie būtinai patars, kokio tipo romanečių sistemas geriausiai rinktis.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu