Šviesos valdymas balsu

Valdymo balsu platformos suteikia galimybę valdyti namų aplinką balsu. Tokie prietaisai kaip apšvietimas, šildymas, muzika, namų durys, kiemo vartai ar robotai dulkių siurbliai gali būti valdomi mums pačiu intuityviausiu būdu – balsu.

Matyt, kiekvienas iš mūsų esame buvę situacijoje, kai, dirbant penkis darbus vienu metu, kas nors būtinai paskambina į duris, o gal tiesiog norisi daugiau šviesos ar perjungti dainą. Žinoma, galime nustoti daryti tai, ką darėme, nusišluostyti rankas ir tiesiog nueiti atrakinti duris ar įsijungti daugiau šviesos. Tačiau, ar nebūtų daug paprasčiau, greičiau ir natūraliau liepti namų asistentui šiuos darbus atlikti už Jus? Gyvenant išmaniuosiuose namuose šviesos valdymas balsu yra bene dažniausiai naudojama funkcija. Kaip patogu, kai atsisėdus prie televizoriaus ir ištarus komandą, kambaryje pritemsta šviesos, įsijungia televizorius, užsitraukia užuolaidos. Pavyzdžiui, net ir neturint įsirengus pilno išmanaus namo, šviesos valdymas balsu namui ar šviesos valdymas balsu butui yra galimas tiesiog įsisukus išmanią lemputę, tokią kaip „Philips Hue“. Didiesiems gamintojams, tokiems kaip Google, Apple ir Amazon, į rinką išleidus valdymo balsu platformas, išmanių įrenginių gamintojams tapo pakankamai nesudėtinga savo gaminius paruošti taip, kad jie būtų suderinami su šiomis platformomis. Įrenginių gamintojams nebereikia kurti sudėtingų ir brangių dirbtinio intelekto algoritmų tam, kad jų gaminiai turėtų valdymo balsu galimybę. Dėl šios priežasties kiekvieną dieną yra išleidžiama vis daugiau prietaisų, kurie valdomi balsu.

Tam, kad būtų paprasčiau suprasti, kaip veikia šviesos valdymas balsu namams, bei kokie yra būtinieji sistemos elementai, išanalizuokime paprastą pavyzdį su išmaniąja lempute. Kaip viskas vyksta? Jūs liepiate išmaniajam asistentui, pavyzdžiui, Apple Siri: „Hey Siri, turn on living room lights“ – ir svetainėje įjungiama šviesa. Pati išmanioji lemputė savyje neturi mikrofono ir negali klausytis Jūsų komandų. Tam, kad būtumėte išgirsti, komandą reikia sakyti mobiliajam telefonui arba išmaniajam garsiakalbiui. Išmanioji lemputė, kuri yra prijungta prie namų Wi-Fi tinklo, išmanaus namo programėlėje yra užregistruojama kaip konkretaus kambario šviesos šaltinis. Tuomet Jūsų išmanus asistentas žino, kur ir kokį šviestuvą reikia įjungti, kai Jūs liepiate. Šviesos valdymas balsu išmaniems namams suteikia laisvę nuo jungtukų ir pultelių. Tobulėjant technologijoms, išmanių namų šviesos valdymas balsu tampa vis labiau klientų geidžiama funkcija. Tai tik vienas mažas pavyzdys to, link kur juda technologijos. Technologijų eros pradžioje turėjome kompiuterius, kuriuos valdyti galėjo tik profesionalai, vėliau buvo sukurta vizuali vartotojo sąsaja, kur darbus galėjome atlikti pelės ir klaviatūros pagalba, dabar judame link mums natūralaus valdymo – valdymo balsu. Valdymas balsu yra dar viena vartotojo sąsajos evoliucija.

Pats paprasčiausias šviesos valdymas balsu kaina nesikandžioja. Kainos prasideda nuo 50 eurų. Užtenka vienos išmanios lemputės ir išmanaus telefono. Tačiau norint pajusti tikrą šios technologijos potencialą ir naudą, gali tekti išleisti reikšmingas sumas pinigų.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu