Išmani namų durų spyna

Išmani namų durų spyna

Technologijos nesustodamos progresuoja, kartu keisdamos mūsų kasdieninius įpročius. Šiandien dauguma naujai gaminamų automobilių yra aprūpinti automatinėmis sistemomis kurios fiksuodamos ir aktyviai reaguodamos į kartu su mumis eisme dalyvaujančias kitas transporto priemones rūpinasi mūsų komfortu bei saugumu. Esant reikalui sistemos perspėja apie gręsiančią pavojingą situaciją, ar net už mus sustabdo automobilį. Norint patekti į savo automobilį nebereikia kišenėje ar rankinuke ieškoti rakto. Norint pasinaudoti transporto priemone užtenka kad raktas būtų su mumis. Patraukus už durelių rankenos automobilis atsirakins. Tačiau kodėl norėdami patekti į savo namus vis dar turime siekti kišenėje rakto. Kodėl reikia konfliktuoti su vaikais kas kartą kai jie pameta raktus. Kodėl kiekvieną kartą pasikeitus namų tvarkytojai susimastome apie durų spynos keitimą. Šioje vietoje problemą sprendžia išmani namų durų spyna. Tai būtų paprastas ar išmanus namas beraktė elektrinė durų spyna tiks abiem atvejais.

Esant ne išmaniam namui išmani namų durų spyna galėtų veikti kaip izoliuotas sprendimas kuris atrakintų duris nuskaičius piršto antspaudą, surinkus kodą arba pasinaudojus išmaniąją programėle. Įžengus pro duris papildomai tektų išjungti namų apsaugos sistemą (jei tokia yra).

Elektrinė durų spyna išmaniems namams be atrakinimo funkcijos suteikia dar ir papildomų galimybių. Išmanūs namai kiekvieną šeimininką gali pasitikti skirtingai. Pvz. grįžus vyrui, prasivers užuolaidos, įsijungs sporto kanalas, ar per audio sistemą gros roko grojaraštis, o duris atrakinus namų tvarkytojai, visuose namuose įsijungs maksimalus apšvietimas bei atsitrauks užuolaidos. Šie skirtingi valdymo variantai tampa įmanomi nes išmanus namas atpažįsta duris atrakinusio žmogaus piršto antspaudą ar surinktą kodą. Pagal tai ir yra numatomas tolimesnių veiksmų scenarijus.

Išmani namų durų spyna
Išmani namų durų spyna

Elektrinė durų spyna pati savaime tėra variklio bei svirčių rinkinys sumontuotas varčioje ar staktoje. Tai yra tarsi atrakinimo komandos vykdytojas kuris laukia įsakymo iš aukščiau atrakinti ar užrakinti duris. Tačiau, kas tuos įsakymus teikia? Šias komandas gali teikti kodų klaviatūra, pirštų anspaudų skaitytuvas, veido skaitytuvas, ar išmanaus namo programėlė. Vienas iš paprasčiausių ir efektyviausiu sprendimų yra kodinė spyna išmaniems namas. Išmaniuoju telefonu galite sugeneruoti skirtingus kodus su skirtingomis prieigos teisėmis skirtingiems asmenims. Dėl paprasto administravimo išmani namų kodinė spyna pasiteisina tiek namų tiek ir verslo objektuose. Išmani namų kodinė spyna namams yra gerokai pigesnis sprendimas lyginant su piršto anspaudo skaitytuvo sistema. Lyginant šias sistemas kainos skirtumas gali siekti iki 50%.

Išmani namų durų spyna namams suteikia papildomą saugumo bei komforto jausmą. Juk dabar nebereikia galvoti apie pamestus ar darbe pamirštus raktus. Raktas gali būti jūsų piršto anspaudas, telefonas, ar kodas. Bent vieną iš šių elementų būtinai turėsite su savimi.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu