Išmanūs apšvietimo jungtukai

Išmanūs apšvietimo jungtukai yra tokie jungtukai, kurie gali būti prijungti prie išmanaus namo sistemos. Priešingai nei paprastas jungtukas, apšvietimo jungtukai išmaniems namams jungia ne vieną konkretų šviestuvą, o šviestuvų grupių ir sluoksnių kombinaciją – sceną, nuotaiką. Tai tampa įmanoma, nes jungtukai neturi jokio fizinio ryšio su konkrečiais šviestuvais. Tokiu būdu Jums yra suteikiama galimybė turėti iš anksto suprogramuotas šviestuvų grupių ir sluoksnių kombinacijas, kurios bus įjungiamos su kiekvienu paspaudimu. Pavyzdžiui, pirmas paspaudimas – įsijungia TV scena –  dekoratyvinis + akcentinis apšvietimai kartu, sekantis paspaudimas – įsijungia vakarienės scena, pavyzdžiui, bendras + dekoratyvinis + funkcinis apšvietimai kartu ir t. t.

Išmanūs apšvietimo jungtukai namams dažniausiai atlieka daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, jungtukas, skirtas valdyti apšvietimą, gali valdyti audio sistemos darbą, šildymą ar net užuolaidas. Kita vertus, „Pasidaryk pats“ (angl. „Do it youself“, toliau – DIY) išmanaus namo sistemos suteikia galimybę vartotojui išmaniojo telefono pagalba pačiam pasikoreguoti suprogramuotus ar iš naujo susiprogramuoti išmanaus jungtuko funkcijas. Tačiau DIY sistemos turi labai ribotas funkcionalumo galimybes, todėl negalėsite susiprogramuoti sudėtingesnių scenarijų įtraukiančių logines funkcijas. Profesionalios išmanaus namo sistemos veikiančios Loxone ar KNX protokolais, suteikia galimybę suprogramuoti sudėtingas, bet vartotojui labai patogias funkcijas, pavyzdžiui, ilgas mygtuko nuspaudimas miegamajame išjungs visas namo šviesas, užtrauks užuolaidas, išjungs televizorių, užrakins duris ir įjungs signalizaciją. Gerai parinkti išmanūs apšvietimo jungtukai namui gali suteikti prabangos ir lengvumo pojūtį. Atrodytų, kad įsirenginėjant mažesnes patalpas, tokias kaip butas ar kotedžas, išmanus apšvietimo valdymas gali būti nenaudingas, tačiau taip nėra. Juk tiek didesnėse tiek mažesnėse patalpose bus daugiau nei vienas apšvietimo sluoksnis (apie tai galite paskaityti čia), kas įtakos didelį jungtukų skaičių sienose, kurių valdymas bus labai nepatogus, todėl išmanūs apšvietimo jungtukai butui ar kotedžui yra tokie pat naudingi kaip ir namui ar verslo erdvei.

Kalbant apie kainas, išmanaus apšvietimo jungtukai kaina gali nenusileisti ir prabangiausiam išmaniajam telefonui. Jungtukų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt iki tūkstančio ar daugiau eurų.  Yra prestižinių gamintojų, gaminančių labai prabangius ir brangius jungtukus. Tokių jungtukų pavyzdžius galite rasti čia arba čia.

Jei neketinate savo namuose diegti profesionalios išmanaus namo sistemos, kurios diegimui reikalingi kvalifikuoti inžinieriai, o  tiesiog norite valdyti kelis šviestuvus savo išmaniuoju telefonu, visada galite pasirinkti DIY tipo gaminius. Tai bus kaip pakankamai nesudėtingas LEGO konstruktorius, kur, nusipirkus naujų dalių, galima plėsti sistemą. Turėkite omenyje, kad tai bus neprofesionalus sprendimas ir sistema gali ne visada veikti taip, kaip suplanuota. Taip yra todėl, kad DIY sistemos naudoja belaidžio ryšio technologijas, tokias kaip wifi, zigbee ar lora, ir tam tikrais atvejais tokios sistemos gali būti neatsparios radijo dažnio trukdžiams. Taip pat verta pamąstyti apie DIY sistemos ilgaamžiškumą. Būtina pirkti patikimo gamintojo produktus, nes, gamintojui bankrutavus, negalėsite gauti pakaitinių gaminių, jei suges senieji.

 

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu