Langų dengimo sprendimai

Šiandien yra sukurta daug skirtingų langų dengimo sprendimų – lauko, vidaus ar apsauginės žaliuzės, užuolaidos, lauko ar vidaus roletai, romanetės. Visi išvardinti langų dengimo sprendimai gali veikti tiek rankiniu būdu, tiek automatiškai.

Kur, kada ir kokį langų dengimo tipą bei būdą geriausia pasirinkti? Tačiau iš pradžių pakalbėkime apie patį valdymo būdą – elektrinis ar rankinis?

Rankinis užuolaidų, romanečių ar roletų valdymo būdas gali būti logiškas ir geras pasirinkimas, kai turite vieną langą, kurį retai kada reikia užtraukti.  Tačiau tokiose patalpose kaip svetainė ar miegamieji kiekvieną vakarą, sutemus, saugant namų privatumą kyla instinktyvus noras uždengti langus. Dėl šios priežasties, turint galimybę, patariame rinktis elektrinius langų uždengimo ir atidengimo valdymo būdus.

Grįžtant prie klausimo, kada ir kokį langų dengimo tipą bei būdą geriausia pasirinkti – vienareikšmio atsakymo nėra. Langų dengimo tipas yra interjero detalė, o, kaip sakoma, „dėl skonio nesiginčijama“. Tačiau egzistuoja ir objektyvios pasirinkimo priežastys.

Elektrinės užuolaidos yra nepakeičiamos patalpose su aukštomis lubomis, tokiose erdvėse užtraukti užuolaidas rankiniu būdu yra komplikuota. Tačiau užuolaidas yra neprotinga montuoti tokiose zonose, kai šalia lango nėra vietos, kur jas atitraukti, arba kai net ir atitrauktos užuolaidos dengia reikšmingą lango dalį. Tokiais atvejais būtų logiška pasirinkti žaliuzes, roletus ar romanetes. Pavyzdžiui, virtuvės langui virš stalviršio būtų protinga pasirinkti žaliuzes arba roletus. Šie langų dengimo variantai gali būti montuojami lango nišoje, todėl nesumažina virtuvės erdvės, o ir pati lango danga yra atitraukiama toliau nuo vandens purslų ar kitokių galimų nešvarumų gaminant maistą.

Voniose geras uždengimo tipas yra elektrinės vidaus žaliuzės. Vidaus žaliuzių privalumas yra tas, kad jos greitai gali pakeisti lamelių kampą, ir patalpa tampa nematoma iš lauko. Pavyzdžiui, šviesiu paros metu, kai vonioje nedega šviesa, patalpa yra nematoma iš lauko. Tačiau lauke šiek tiek pritemus, vonioje teks įsijungti šviesą, o įsijungus šviesą, vonios kambarys taps labai gerai matomas iš išorės. Tokioje situacijoje, kai yra įjungiama šviesa, išmanus namas pakeis žaliuzių kampą, ir patalpa per keletą sekundžių vėl taps nematoma iš lauko.

Fasadinės žaliuzės yra labai gera priemonė apsaugoti namą nuo perkaitimo. Per langus šviečiant saulei, išmanus namas pajutęs, kad atsirado perkaitimo tikimybė, pakeis žaliuzių kampą taip, kad saulė tiesiogiai nepatektų į namus, tačiau langas nebus visiškai uždaras, ir patalpoje liks pakankamai natūralios šviesos. Taip pat fasadinės žaliuzės saugos Jūsų privatumą vakare. Sutemus, jos gali visiškai uždengti langą, taip patalpos taps nematomos iš lauko. Tačiau turime paminėti ir lauko žaliuzių trūkumus. Esant snygiui ar šoniniam vėjui, žaliuzės turi būti pakeltos, kad jų neapsnigtų, arba nepažeistų stiprus vėjas. Kitas trūkumas yra žaliuzių konstrukcijos dydis. Fasadinės žaliuzės turi „pasislėpti“ nemažoje dėžėje. Ši dėžė turėtų būti sumontuota virš lango. Idealu, kad tai būtų daroma prieš įrengiant fasadus, kadangi tokiu atveju žaliuzių dėžė gali būti paslėpta fasade ir tapti nematoma. Dėl šios priežasties jau statybų pradžioje reikia apsispręsti, ar norėsite turėti fasadines žaliuzes.

Tuo tarpu fasadiniai roletai turi tam tikrų privalumų lyginant su fasadinėmis žaliuzėmis. Pagrindinis yra tai, kad roletai nebijo nei vėjo, nei sniego. Roletų konstrukcija yra maža, todėl roletai gali būti montuojami tiesiai ant lango rėmo. Taip pat roletai vasaros metu gali tarnauti kaip vabzdžių tinklelis. Šio tipo dengimas pakankamai gerai apsaugo namus nuo perkaitimo. Tačiau roletai taip pat turi ir trūkumų. Pagrindinis yra tai, kad dieną uždengus langą patalpoje ženkliai sumažės natūralios šviesos, ir pro langą nieko nematysite.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu