Elektra valdomos užuolaidos

Šiuolaikinės architektūros tendencija gyvenamuosiuose namuose yra aukštos patalpų lubos, atriumai, dideli masyvūs langai. Su aukštomis lubomis atsiranda ir sunkios masyvios užuolaidos, kurias ranka užtraukti ir atitraukti tampa nedideliu iššūkiu. Patyręs interjero dizaineris apie būsimą užuolaidų naudojimo problemą praneš klientui iš anksto. Dizaineris žinos, kad klientas gyvens ne vizualizacijos paveiksliuke, su tvarkingai atitrauktomis ar užtrauktomis užuolaidomis, bet tikruose namuose, kuriuose užuolaidas gražiai atitraukti ir užtraukti teks patiems. Tokioje situacijoje pagelbės elektra valdomos užuolaidos. Elektra valdomos užuolaidos visada bus tvarkingai užtraukiamos ir atitraukiamos vieno mygtuko paspaudimu. Šio tipo užuolaidos gali būti valdomos tiek mygtukais, tiek ranka. Lengvai timptelėjus užuolaidos kraštą, užuolaidų variklio viduje esanti elektronika reaguoja į išorinę jėgą ir duoda komandą užuolaidas atitraukti arba užtraukti. Elektra valdomos užuolaidos gali būti tiek paprastos, tiek ir išmanios.

Elektra valdomos išmanios užuolaidos gali būti valdomos balsu arba išmaniuoju įrenginiu. Šio tipo užuolaidas integravus į išmanaus namo sistemą, jos tampa vieningos namo ekosistemos dalimi. Tokia integracija suteikia daug platesnes užuolaidų taikymo galimybes. Jei paprastuose, neišmaniuose namuose, užuolaidos naudojamos tik kaip apsauga nuo saulės ir šviesos, tai išmaniuosiuose namuose užuolaidos tarnauja kaip žadintuvas, apsauga nuo saulės ir šviesos arba kaip priemonė, pritraukianti aplinkinių dėmesį, suveikus apsaugos sistemai. Kaip tai atrodo realiame gyvenime. Įsivaizduokite savo rytą išmaniame name. Dar prieš suskambant žadintuvui, kambaryje ima ryškėti šviesa. Lėtai prasiveria užuolaidos, kambarį pripildydamos pirmaisiais saulės spinduliais. Visai priartėjus laikui keltis, išmanaus namo garso sistema ima groti Jūsų mėgstamą ryto grojaraštį. Arba įsivaizduokite situaciją, kai išvykstate iš namų. Dar prieš užveriant namų duris, spustelėjus jungtuką „Viso gero“, visuose namuose išjungiama šviesa, išjungiama muzika, užveriamos visų kambarių užuolaidos, taip apsaugodamos namus nuo perkaitimo ar svetimų akių. Jei įvyktų taip, kad į Jūsų namus būtų įsibrauta, visuose namuose imtų mirgėti šviesos, būtų atitrauktos visos namuose esančios išmanios elektra valdomos užuolaidos, namas taptų labai gerai matomas iš išorės. Taip besirutuliojantis įvykių scenarijus tikrai nustebintų įsibrovėlius. Visi šie išvardinti scenarijai įmanomi tik todėl, kad užuolaidos tapo išmanaus namo dalimi, kurią buvo galima panaudoti ne vien tik pagal pagrindinę paskirtį.

Renkantis elektra valdomų užuolaidų sistemą, labai svarbu išsirinkti tokius gaminius, kurie turėtų galimybę būti valdomi trečiosios šalies, t. y. išmanaus namo sistemos. Jei pardavėjai Jums pasiūlys užuolaidas, kurios bus valdomos radijo bangų pulteliu, būtinai pasiteiraukite, ar užuolaidas taip pat bus galima valdyti išmanaus namo sistemos pagalba. Specifikacijų prasme, užuolaidos turi turėti galimybę būti valdomos sausu kontaktu, faze arba RS485 protokolu. Kai kurios išmanaus namo sistemos palaiko ir užuolaidų valdymą IFTTT protokolu. Bet kuriuo atveju besirenkant užuolaidas išmaniam namui, būtina pasitarti su išmanaus namo rangovais. Jie būtinai patars, kokio tipo užuolaidų sistemas geriausiai rinktis.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu