Elektra valdomi roletai

Šiuolaikinės architektūros tendencija gyvenamuosiuose namuose yra aukštos patalpų lubos, atriumai, dideli masyvūs langai. Su aukštomis lubomis atsiranda ir ilgi roletai, kuriuos ranka užtraukti ir atitraukti tampa nedideliu iššūkiu. Patyręs interjero dizaineris apie būsimą roletų naudojimo problemą praneš klientui iš anksto. Dizaineris žinos, kad klientas gyvens ne vizualizacijos paveiksliuke, bet tikruose namuose, kuriuose roletus atitraukti ir užtraukti kasdien teks patiems. Tokioje situacijoje pagelbės elektra valdomi roletai. Elektra valdomi roletai visada bus lengvai užtraukiami ir atitraukiami vieno mygtuko paspaudimu. Šio tipo roletai gali būti valdomi tiek mygtukais, tiek ranka. Lengvai timptelėjus roleto kraštą, roletų variklio viduje esanti elektronika reaguoja į išorinę jėgą ir duoda komandą roletus atitraukti arba užtraukti. Elektra valdomi roletai gali būti tiek paprasti, tiek ir išmanūs.

Elektra valdomi išmanūs roletai gali būti valdomi balsu arba išmaniuoju įrenginiu. Šio tipo roletus integravus į išmanaus namo sistemą, jie tampa vieningos namo ekosistemos dalimi. Tokia integracija suteikia daug platesnes roletų taikymo galimybes. Jei paprastuose, neišmaniuose namuose, roletai naudojami tik kaip apsauga nuo saulės ir šviesos, tai išmaniuosiuose namuose roletai tarnauja kaip žadintuvas, apsauga nuo saulės ir šviesos arba kaip priemonė, pritraukianti aplinkinių dėmesį, suveikus apsaugos sistemai. Kaip tai atrodo realiame gyvenime. Įsivaizduokite savo rytą išmaniame name. Dar prieš suskambant žadintuvui, kambaryje ima ryškėti šviesa. Lėtai pakyla roletai, kambarį pripildydami pirmaisiais saulės spinduliais. Visai priartėjus laikui keltis, išmanaus namo garso sistema ima groti Jūsų mėgstamą ryto grojaraštį. Arba įsivaizduokite situaciją, kai išvykstate iš namų. Dar prieš užveriant namų duris, spustelėjus jungtuką „Viso gero“, visuose namuose išjungiama šviesa, išjungiama muzika, nuleidžiami visų kambarių roletai, taip apsaugodami namus nuo perkaitimo ar svetimų akių. Jei įvyktų taip, kad į Jūsų namus būtų įsibrauta, visuose namuose imtų mirgėti šviesos, būtų pakelti visi namuose esantys išmanūs elektra valdomi roletai, namas taptų labai gerai matomas iš išorės. Taip besirutuliojantis įvykių scenarijus tikrai nustebintų įsibrovėlius. Visi šie išvardinti scenarijai įmanomi tik todėl, kad roletai tapo išmanaus namo dalimi, kurią buvo galima panaudoti ne vien tik pagal pagrindinę paskirtį.

Renkantis elektra valdomų roletų sistemą, labai svarbu išsirinkti tokius gaminius, kurie turėtų galimybę būti valdomi trečiosios šalies, t. y. išmanaus namo sistemos. Jei pardavėjai Jums pasiūlys roletus, kurie bus valdomi radijo bangų pulteliu, būtinai pasiteiraukite, ar roletus taip pat bus galima valdyti išmanaus namo sistemos pagalba. Specifikacijų prasme, roletai turi turėti galimybę būti valdomi sausu kontaktu, faze arba RS485 protokolu. Kai kurios išmanaus namo sistemos palaiko ir roletų valdymą IFTTT protokolu. Bet kuriuo atveju besirenkant roletus išmaniam namui, būtina pasitarti su išmanaus namo rangovais. Jie būtinai patars, kokio tipo roletų sistemas geriausiai rinktis.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu