Išmanūs judesio davikliai

Išmanūs judesio davikliai

Automatizuojant būstą, judesio davikliai išmaniems namams ar išmanūs judesio davikliai butui yra vieni iš svarbiausių įvesties prietaisų. Išmanūs judesio davikliai suteikia informaciją, ar patalpose yra žmonių, o nuo to priklauso, kaip veikia patalpų inžinerinės sistemos. 

Pavyzdys iš realaus gyvenimo

Jums grįžus namo ir atvėrus duris, išmanūs judesio davikliai namui pasakys, kad namas turi persijungti iš budėjimo į normalų rėžimą. Nuo šios akimirkos namas pabunda: įsijungia apšvietimas, atsiveria užuolaidos, pakyla apsauginės žaliuzės, pakyla kambarių temperatūra, vėdinimo įranga pereina į galingesnį rėžimą. Judesio daviklis užfiksuos, kai užeisite į svetainę. Priklausomai nuo suprogramuoto algoritmo, Jums gali būti įjungiama mėgstama muzika, arba gali būti įjungiamas televizorius. Vakarieniaudami pajutote, kad patalpoje vėsoka? Galite pasididinti patalpos temperatūrą. Aukštesnė temperatūra bus palaikoma tik Jums būnant patalpoje. Palikus patalpą, temperatūros nustatymai grįš į įprastą rėžimą. Išmanūs judesio davikliai namams yra tarsi akys, kurios leidžia matyti, kur, kada ir kokius įrenginius reikia įjungti arba išjunti. Jums nebereikės bėgioti vaikams iš paskos išjunginėjant šviesas, muziką ar televizorių. Nebereikės galvoti apie tai, kad kuriame nors kambaryje palikote degančią šviesą ar įjungtą prietaisą. Namui ištuštėjus, viskuo pasirūpins būsto automatika.  

Judesio davikliai gali būti skirstomi į tris grupes

1. Judesio daviklis

Daviklis, kuris fiksuoja tik judesį. Jei objekte tam tikrą laiką niekas nejudės, daviklis praneš, kad patalpos tuščios ir tuomet gali būti išjungiama šviesa. Šiandien labai populiarūs judesio davikliai integruoti šviestuvuose. Tačiau, ko gero, jau esate pastebėję, kad kartas nuo karto šviesa yra išjungiama ne laiku, Jums dar nepalikus patalpos. Tuomet tenka mojuoti rankomis ar kojomis. Paprasti judesio davikliai gali būti sėkmingai naudojami apsaugos sistemose. Dėl savo nejautrumo davikliai nemato nedidelių naminių gyvūnų ir tokiu būdu nesukelia klaidingų aliarmų, tačiau dėl savo nejautrumo tokio tipo davikliai nėra tinkami išmaniems namams.

2. Būvio davikliai

Būvio davikliai iš esmės yra tie patys judesio davikliai, tačiau jie yra žymiai jautresni. Užtenka nedidelio judesio, tokio kaip sėdėjimo pozicijos pakeitimas ar galvos pasukimas, kad būtumėte pastebėtas. Šio tipo davikliai yra dažnai naudojami tiek išmaniuosiuose namuose, tiek ir darbo vietų apšvietimui biuruose valdyti. Žmogui atsisėdus į savo darbo vietą, jam yra įjungiamas apšvietimas. Pakilus iš darbo vietos, apšvietimas yra išjungiamas. 

3. Multifunkciniaibūvio davikliai

Šio tipo davikliai yra patys pažangiausi, nes būviui aptikti yra naudojama daugiau nei viena technologija. Vienas ir tas pats multifunkcinis daviklis gali panaudoti judesio, garso ir net radijo radaro jutiklius. Šie davikliai gali aptikti net ir mažiausius mikrojudesius, tokius kaip kvėpavimas ar kalbėjimas. Multifunkciniai davikliai dažnai gali matuoti papildomus patalpos parametrus, tokius kaip apšviestumas, oro užterštumo koncentracija, kenksmingų sveikatai dujų koncentracija, temperatūra, drėgnumas ir oro slėgis.

Judesio daviklių kaina

Priklausomai nuo tipo, išmanūs judesio davikliai kaina gali skirtis vieni nuo kitų. Pigiausi yra paprasti judesio davikliai, kurie kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų. Būvio davikliai yra brangesni, jų kaina gali siekti nuo 50 iki 150 eurų. Multifunkciniai davikliai yra brangiausi. Jų kaina svyruoja nuo 150 iki 300 ar daugiau eurų, priklausomai nuo matuojamų parametrų kiekio.

Išmaniųjų namų funkcijos

Meniu